Co je TOKEVIZE

TOKEVIZE vznikla 28. 3. 2020, 30 let od skončení komunistické cenzury. TOKEVIZE chrání hodnoty, jež tvoříme my všichni společnými silami.

Cílem TOKEVIZE je lidem připomenout, že právo na přístup k informacím je základem demokracie a svobody. Cílem TOKEVIZE je lidem nabídnout svobodný prostor, který tyto hodnoty trvale ctí.

TOKEVIZE sdílí také videa, která byla prokazatelně a bez souhlasu autora smazána z centrálně spravovaných datových úložišť. Videa, jež jsou v souladu s hodnotami zdravé a svobodné společnosti, ve které platí demokratická pravidla suverénního státu a je u nich obava, že právě proto by mohla být smazána. 

Videa zde sdílená mají v pokoře a s odvahou reflektovat svobodu tvorby.

Prostor TOKEVIZE je prostorem respektu k informacím sdílených za účelem vzdělávání naší svobodné společnosti a podpory kolektivního vědomí.

TOKEVIZE je zde pro každého, kdo chce konstruktivně využívat výhod decentralizované správy hodnot na blockchainu proto, aby mohl o svých digitálních aktivech rozhodovat vždy jen a pouze sám.

“Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok. Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří mají diktátorské sklony, příliš často mění názory, nejsou schopni se domluvit s jinými, nabízejí různá dobrodružná, nepromyšlená a neodpovědná řešení a kteří by se nejraději vrátili k centralistickému řízení všech našich společných věcí.“

VÁCLAV HAVEL

Václav Havel o volbách, Československá televize 2. června 1992, Zdroj: (Žantovský, Veleben i zatracován, Echo24.cz (http://echo24.cz/), 2017-12-09, 2020-03-29)